ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13327251
*
nr 1332 7251
Spegel
1920-tal, 115x49 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:46:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 13:14:14
1
300 kr
5/6 18:41:42
2
Vinnande bud
8/6 18:06:58
3
700 kr
8/6 18:06:58
2
800 kr (Budbetjänt)
8/6 18:07:47
3
900 kr
8/6 18:07:47
2
1.000 kr (Budbetjänt)
8/6 18:13:54
3
1.100 kr
8/6 18:13:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1332 7251
Spegel
1920-tal, 115x49 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 13:14:14 | 1 | 300 kr |
5/6 18:41:42 | 2 | Vinnande bud |
8/6 18:06:58 | 3 | 700 kr |
8/6 18:06:58 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
8/6 18:07:47 | 3 | 900 kr |
8/6 18:07:47 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
8/6 18:13:54 | 3 | 1.100 kr |
8/6 18:13:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14